
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 1.45 mm |
| Thickness | 1.2 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Number of Elements | 1 |
| Max Power Dissipation | 437 mW |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Power Dissipation | 437 mW |
| Max Output Current | 5 mA |
| Threshold Voltage | 4.55 V |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 9 µA |
| Quiescent Current | 9 µA |
| Max Supply Current | 30 µA |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 120 ms |
| Nominal Supply Current | 30 µA |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Overvoltage Threshold | 4.65 V |
| Undervoltage Threshold | 4.55 V |
| Max Reset Threshold Voltage | 4.65 V |
| Min Reset Threshold Voltage | 4.4 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Accuracy | 2.2 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Active Low, Push-Pull |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.66989
Ext.Price$0.66989
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.66989 | $0.66989 |
| 10 | $0.65366 | $6.53660 |
| 25 | $0.64839 | $16.20975 |
| 50 | $0.64316 | $32.15800 |
| 100 | $0.63797 | $63.79700 |
